00
Bütün Gün Ne Yaptın Ki

Akşam iş çıkışı eve geldiğinde evin bahçesi karmakarışıktı. Üç çocuk da bahçede çamurlar içinde oynuyor, boş yemek kutuları ve içecekler etrafa saçılmıştı. Evin içine girdiğinde durum daha vahim şekle dönüşmüş, girişteki halının bir kenarı kıvrılmış ve abajur sehpanın üzerine devrilmişti.

Akşam iş çıkışı eve geldiğinde evin bahçesi karmakarışıktı. Üç çocuk da bahçede çamurlar içinde oynuyor, boş yemek kutuları ve içecekler etrafa saçılmıştı.

Evin içine girdiğinde durum daha vahim şekle dönüşmüş, girişteki halının bir kenarı kıvrılmış ve abajur sehpanın üzerine devrilmişti.

Salondaki televizyonun sesi sonuna kadar açık ve üzerine bırakılan yarısı içilmiş meyve suyu ha döküldü ha dökülecek vaziyetteydi.
 
Oturma odasında yerler oyuncaklar ve çocuk elbiseleriyle kaplıydı. Mutfağa girdiğinde lavabonun sabah kahvaltısı bulaşıklarıyla dolu olduğunu gördü. Ayrıca kırılmış bir bardağın parçaları masanın altında duruyordu.

Telaşla karısının başına kötü bir şey gelmiş olabileceğini ya da hastalandığını düşünerek hızla koşmaya başladı. Misafir odasına girdiğinde karısını uzanmış halde kitap okurken buldu.
 
-Ne oldu bugün böyle! Bir şeyin yok ya?
Karısı gülümseyerek:
-Sen her gün eve geldiğinde "Bütün gün ne yaptın ki." demez miydin?
-Evet .
-İşte bugün her gün yaptıklarımı yapmadım.
Bu alana not ekleyebilirsiniz.
Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış.

İlgili Konu
Sevgi Hikayeleri
İlgili Kayıtlar
Benzer Kayıtlar
İlginizi Çekebilir