00
Judo Ustası

Trafik kazasında bir kolunu, koluyla beraber hayallerini kaybeden judo tutkunu çocuğa yardımcı olması için bir judo ustası bulunmuştur.

Büyüdüğünde judo hocası olmak isteyen çocuk, geçirdiği trafik kazası sonunda bir kolunu kaybetmişti. Tabi koluyla beraber hayalleri de kaybolmuştu çocuğun. Çocuğunun bu durumuna üzülen baba çaresiz bir judo ustasının yanına gider ve hoca da çocuğu yanına getirmesini ister.

Hoca çocukla çalışmaya başlamış ve ona bir hareket göstermiş. Bu hareketi bir hafta boyunca çalışmasını istemiş. Bir hafta sonra çocuk, hocasının yanına gelerek bu hareketi öğrendiğini ve yeni bir şeyler öğretmesini istemiş.
 
Hoca aynı harekete devam etmesini istemiş. İki ay, üç ay derken çocuk bir yıl aynı hareketi çalışmaya devam etmiş. Fakat yıllar geçmiş, çocuğun ısrarına rağmen hocası ona yeni bir hareket öğretmemiştir:
-Sen aynı harekete devam et. Zamanı gelince yeni harekete geçeriz.

Tam on yıl geçmiştir aradan, hocası delikanlının yanına gelir:
-Hazır ol, der. Yarın bir maça çıkacaksın, seni bir turnuvaya kaydettirdim.
Delikanlı turnuvada ilk maçına çıkar, kazanır. İkincisi, üçüncüsü derken delikanlı, turnuvanın şampiyonu olmuş. Delikanlı olan bitene şaşırır halde hocasına sorar:
-Hocam nasıl oldu bu?
-Bak evladım, sen yıllardır aynı hareketi çalıştın ve bu harekette usta oldun. En önemlisi bu hareketin tek savunması, rakibinin senin sol kolundan tutması.
Bu alana not ekleyebilirsiniz.
Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış.

İlgili Kayıtlar
Benzer Kayıtlar
İlginizi Çekebilir