10
Astroloji nedir?

Astroloji, gezegen ve yıldızların insanlar üzerindeki etkisini yorumlayan disiplindir. Çeşitli bilim dallarından yararlansa da astronomi gibi bir bilim olmadığı gibi bir fal bakma yöntemi de değildir.

Astroloji
Astroloji (astro + logos = yıldız + bilim), gezegen ve yıldızların insanlar üzerindeki etkisini yorumlayan disiplindir. Astroloji, iki bilgiyi kullarak iki şey hakkında yorum yapılabileceğini iddia eden bir sistemdir. Çeşitli bilim dallarından yararlansa da astronomi gibi bir bilim olmadığı gibi bir fal bakma yöntemi de değildir.
 
bilimsel bilgi
  1. doğum bilgileri
  2. gök cisimlerinin konumları
yorum
  1. kişilerin karakterleri
  2. gelecekti olaylar

Astroloji kişinin doğum haritası ve gök cisimlerinin hareketine dayarak ona önerilerde bulunur. Evren ve canlıların, bir vücut ve hücreleri gibi birbirine bağlı olduğu görüşünü benimser. Gezegenlerin belirli açılar yaptığı dönemlerde fırsat alanları ve şanslı zamanları ortaya koyar. Kişinin ne yapacağı kendi iradesindedir; astroloji bir kader tahmini ya da fal da değildir.
 
Astroloji nedir?
 
Astronomi
Gökcisimlerinin davranışını ve gök olaylarını inceleyen bilim dalı astronomidir.

Astroloji, gökcisimlerinin konumlarını belirlemek için bilimsel verileri kullanır, ancak bu veriler ile ulaşılan yorumlar bilimsel değildir. Bu yüzden astroloji bir bilim dalı değildir.
Bu alana not ekleyebilirsiniz.
Başka bir sorunuz mu var?
Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmamış.

İlgili Kayıtlar
Benzer Kayıtlar
İlginizi Çekebilir